Kategorie

Newsletter

Powyżej 300 zł brutto

aseopaper

Czyściwa w motoryzacji

ss
aseopaper

Czyściwa w motoryzacji

Czyściwo to rodzaj materiału pomocnego w pozbywaniu się szczególnie uciążliwych zabrudzeń po tłuszczach, smarach, olejach, farbach itp. Jest to materiał czyszczący wykorzystywany często w warsztatach samochodowych, zakładach przemysłowych, lokalach gastronomicznych, placówkach służby zdrowia i tym podobnych miejscach. Czyściwo może służyć do wielu różnorodnych celów, sprawdzi się nie tylko w usuwaniu zabrudzeń i mokrych plam, ale także jako materiał do wycierania rąk albo polerowania rozmaitych powierzchni.

Czyściwa wykonuje się z wielu materiałów, w tym najczęściej z papieru, celulozy albo różnorodnych włókien, w tym z bawełny. Każde z nich posiada trochę inne właściwości i w związku z tym może mieć również odrębne zastosowania. Szczególnie duże ilości czyściw zużywa się w przemyśle, w tym na przykład w motoryzacji, której przyjrzymy się bliżej.

 

Wybrane zastosowania czyściw – motoryzacja

W branży motoryzacyjnej stosuje się czyściwa przemysłowe specjalnie przeznaczone do zabrudzeń, które najczęściej pojawiają się w tym obszarze. Dzięki nim można szybko i dokładnie usunąć specyficzne zanieczyszczenia po smarach, różnego typu farbach i lakierach, a także wszelkie opiłki metalu pojawiające się w czasie procesu produkcyjnego albo różnorodnych napraw elementów stalowych i wykonanych z blachy.

Specjalne czyściwa celulozowe wykorzystuje się także w lakierniach i myjniach, gdzie służą do dokładnego osuszania powłok lakierniczych i ostatecznego ich polerowania. Dzięki temu, że czyściwa te są bezpyłowe, zapewniają powierzchni estetyczny połysk i nie pozostawiają na niej żadnych drobinek.

Czyściwa przemysłowe służą również do oczyszczania urządzeń mechanicznych znajdujących się wewnątrz pojazdów. Utrzymanie tych elementów w czystości przedłuża ich żywotność i przyczynia się do poprawy działania. Do tego celu najlepiej używać czyściw włókninowych (bawełnianych), ponieważ są bardzo delikatne i nie spowodują żadnych uszkodzeń nawet drobnych elementów i nowoczesnych mechanizmów.